Матеріально технічне забезпечення
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
(КНУБА)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Вчена рада КНУБА
Протокол
«17» січня 2024 р. № 17
ВВЕДЕНО В ДІЮ
Наказ ректора КНУБА
«17» січня 2024 р. № 21
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО НАВЧАЛЬНУ ЛАБОРАТОРІЮ
КАФЕДРИ УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ_
(найменування структурного підрозділу)
Київ 2024
-
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Навчальна лабораторія кафедри управління проєктами є структурним навчальним підрозділом кафедри управління проєктами факультету автоматизації і інформаційних технології КНУБА (у подальшому - навчальна лабораторія), який створюється для організації та проведення навчальної діяльності з метою практичного підтвердження окремих теоретичних положень навчальних дисциплін за освітньо - професійними програмами, що реалізовує кафедра управління проєктами.
1.2. Навчальна лабораторія створюється, реорганізується та ліквідується за відповідними наказами ректора університету на підставі подання завідувача кафедри.
1.3. Навчальна лабораторія створюється за умови планування лабораторних та практичних занять за освітніми компонентами кафедри управління проєктами відповідно до навчальних та робочих навчальних планів.
1.4. Діяльність навчальної лабораторії визначається нормативно-правовими актами України в галузі науки та освіти , статутом університету, наказами, розпорядженнями ректора та даним положенням.
1.5. Діяльність Навчальної лабораторії здійснюється відповідно до затвердженого розкладу навчальних занять, розкладу екзаменів, графіків консультації та затверджених завідувачем кафедри річних планів.
1.6. Положення визначає основні завдання, функції, структуру та організацію діяльності навчальної лабораторії, порядок її кадрового забезпечення, а також принципи взаємовідносин з іншими структурними підрозділи КНУБА.
1.7. Положення про навчальну лабораторію розглядається науково-методичною радою та затверджується ректором університету . Зміни до положення вносяться у такому порядку.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ
2.1. Навчальна лабораторія створена з метою якісної підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії» відповідно до спеціальностей та освітніх програм, до яких залучені науково-педагогічні працівники кафедри.
2.2. Основними завданнями Навчальної лабораторії є:
2.2.1. Проведення лабораторних та практичних занять на високому науковому, методичному і технічному рівнях за освітніми компонентами, відповідно до освітньо - професійних програм, за якими проводять освітній процес науково-педагогічні працівники кафедри управління проєктами.
2.2.2. Забезпечення здобувачів вищої освіти робочими місцями, укомплектованим сучасним обладнанням, методичною та довідковою літературою.
2.2.3. Систематичне оновлення та удосконалення навчально-лабораторної бази, технічних засобів навчання, комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу.
2.2.4. Проведення передбачених чинними законодавчими і нормативними актами інструктажів з охорони праці.
2.2.5. Збереження матеріальних цінностей Київського національного університету будівництва і архітектури.
3. ФУНКЦІЇ
5.1. Проведення, згідно діючих навчальних планів, лабораторно-практичних занять з освітніх компонентів, до викладання яких долучені науково-педагогічні працівники кафедри управління проєктами.
5.2. Поліпшення якості освітнього процесу та активна участь науково-педагогічних працівників кафедри управління проєктами у науковій, освітній та виховній роботі зі здобувачами вищої освіти.
5.3. Діяльність Навчальної лабораторії здійснюється відповідно до розкладу занять, затвердженого на відповідний семестр навчального року у встановленому порядку.
4.ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ
4.1. До обов’язків керівника лабораторії входять :
- забезпечення умов для проведення навчальних занять;
- сприяння оновленню та вдосконаленню матеріальної бази лабораторії;
- забезпечення дотримання правил з охорони праці, чистоти і порядку;
- ведення обліку та списання обладнання та матеріалів ;
- керування та контроль за роботою співробітників , надання їм науково – методичної допомоги та сприяння підвищенню рівня кваліфікації;
- організація щорічних перевірок опору ізоляції електрообладнання, заземлення;
- проведення зі студентами та працівниками первинного , повторного і позапланового інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності з реєстрацією в журналі;
4.2. До обов’язків співробітників належать :
- допомога викладачам в організації та проведенні навчальних занять ;
- забезпечення в лабораторії правил санітарії, розміщення засобів навчання та обладнання;
- утримання навчального обладнання в робочому стані і забезпечення безпеки під час виконання студентами навчальних робіт;
- систематичне вдосконалення своїх знань, умінь, і навичок із забезпечення викладання навчальної дисципліни, охорони праці, протипожежної безпеки, правил санітарії .
4.3. Навчальна лабораторія розміщується на закріплених за нею площах приміщень університету .
4.4. Приміщення лабораторії повинні мати природне та штучне освітлення, бути світлим, теплим та сухим. Кольори фарбування стін , обладнання добираються відповідно до вимог ергономіки, з використанням сигнальних кольорів і законів безпеки.
4.5. Комплектація навчальної лабораторії обладнанням здійснюється відповідно до завдань її діяльності навчально – методичними матеріалами , технічними засобами навчання, обладнанням загального призначення для навчальних закладів та спеціальним обладнанням для виконання навчальних робіт.
4.6. Меблі розміщуються в приміщеннях відповідно до вимог ДБН В 2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів» ( в ред. Зміни № 1 , чинної від 01.04.2005, Зміни №2, чинної від 01.10.2008, Зміни №3, чинної з 01.07.2012 року).
4.7. Робочі місця викладачів обладнуються аудиторною дошкою, пристосуваннями для використання технічних засобів навчання тощо.
4.8 . Навчальні лабораторії забезпечуються :
- куточками з охорони праці та пожежної безпеці;
- аптечкою з набором медикаментів для надання першої медичної допомоги;
- первинними засобами пожежогасіння відповідно до Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організації системи освіти України НАПБ В.01..050-98/920.
4.9. Навчально- методичне забезпечення навчальної лабораторії складається з:
- навчальних і робочих навчальних програм;
- методичних вказівок для виконання лабораторних та практичних робіт;
- довідникової та нормативно- технічної літератури;
- інших навчально- методичних матеріалів (стендів, макетів тощо).
4.10. Використання приміщень навчальної лабораторії , її обладнання та навчально-методичного забезпечення в цілях не передбачених даним Положенням, заборонено.
4.11. Навчальна лабораторія має право надавати можливість викладачам кафедри та аспірантам проводити наукові дослідження згідно з науковим напрямом .
5. КЕРІВНИЦТВО
5.1. Безпосереднє керівництво навчальною лабораторією здійснює завідувач лабораторії відповідно до посадових обов’язків.
5.2. Завідувач навчальної лабораторії підпорядковується завідувачу кафедри.
6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
6.1. Діяльність навчальної лабораторії здійснюється відповідно до розкладу занять , затвердженого на відповідний семестр навчального року у встановленому порядку.
6.2. Протягом семестру працівники навчальної лабораторії надають оперативну інформацію про свою діяльність завідувачу кафедри.
6.3. Документація навчальної лабораторії повинна включати:
- посадові інструкції завідувача лабораторії , інженера;
- інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності для працівників;
- журнал реєстрації інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності ;
- паспорт санітарно - технічного стану навчальної лабораторії.
6.4. Матеріально-технічні цінності навчальної лабораторії обліковуються в інвентарному описі встановленого зразка та паспорті навчальної лабораторії (документі, який визначає основні параметри, що характеризують фактичний стан і можливості виконання навчальною лабораторією основних функціональних завдань).
6.5. Облік та списання морально та фізично застарілого обладнання, навчально – наочних посібників , нормативно - довідкової літератури проводяться відповідно до інструкції , затверджених Міністерством фінансів України.
6.6. Перед початком навчального року комісією , призначено наказом ректора, проводиться огляд лабораторій з метою визначення стану готовності їх до проведення занять.
7. ВЗАЄМОВІДНСИНИ З ІНШИМИ СТРУКТУРНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ УНІВЕРСИТЕТУ ТА СТОРОННІМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
7.1. Порядок співробітництва з іншими підрозділами університету визначається Статутом КНУБА , контролюється керівництвом лабораторії (кафедри).
7.2. Порядок співробітництва лабораторії із сторонніми організаціями визначається наказом ректора за поданням завідувача кафедри у встановленому порядку
Завідувачка Навчальної лабораторії Алла НАЙДЬОН
Завідувач кафедри, д.т.н., професор Сергій БУШУЄВ
ПОГОДЖЕНО:
Перший проректор Денис ЧЕРНИШЕВ
В.о. декана ФАІТ Олександр ТЕРЕНТЬЄВ
Начальник навчального відділу Олександр ВОЙТЕНКО
Начальник юридичного відділу Дмитро ЛАПОША
Начальник відділу кадрів Оксана КОМОРНА
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
(КНУБА)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Завідувач кафедри
Управління проектами
___________Сергій БУШУЄВ
« » 2024 р.
ПАСПОРТ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
КАФЕДРИ УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ
Київ 2024
1.ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Відповідальний за лабораторію :
Завідувач лабораторії Алла НАЙДЬОН
До складу навчальної лабораторії згідно штатного розпису входять :
- інженер 1 категорії – 2 шт. од.
Викладачі, які проводять заняття в аудиторіях навчальної лабораторії:
Всі викладачі відповідно до штатного розпису кафедри управління проектами.
2.ПЕРЕЛІК НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН, З ЯКИХ ПРОВОДЯТЬСЯ ЛАБОРАТОРНІ ТА ПРАКТИЧНІ РОБОТИ.
В навчальної лабораторії проводяться лабораторні та практичні заняття з усіх дисциплін, які відповідають переліку дисциплін із освітньо-професійних програм, за якими кафедра управління проектами здійснює підготовку здобувачів вищої освіти освітніх ступенів бакалавра та магістра, а саме:
-
ОПП «Управління проектами» ,спеціальність 073 Менеджмент;
-
ОПП «Управління проектами» ,спеціальність 122 Комп’ютерні науки;
-
ОПП «Штучний інтелект. Когнітивні технології» ,спеціальність 126 Інформацій ні системи та технології;
-
ОПП «Управління проектами» ,спеціальність 126 Інформаційні системи та технології;
3.СКЛАД НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ:
До складу навчальної лабораторії кафедри управління проектами входять наступні аудиторії, закріплені наказом ректора за нею площі (приміщення): навчальні аудиторії №127, 141,144, 146 Головного навчального корпусу КНУБА. Кожна з навчальних аудиторій навчальної лабораторії призначені для здійснення різних видів освітньої діяльності , яка зазначена в таблиці 1.
Таблиця 1
№ навчальної аудиторії |
Назва приміщення |
Площа, м2 |
Кількість посадкових місць |
Які види занять проводяться |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
127 |
Лабораторія інформаційних технологій |
42 |
30 |
Лекції, лабораторні, практичні |
141 |
Лабораторія дистанційного навчання |
21 |
4 |
Проведення освітнього процесу он-лайн з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, визначе-них відповідними положеннями та розпорядчими документами Київсь-кого національного університету бу-дівництва і архітектури |
144 |
Цифрова лабораторія спільного виробництва електронних навчальних ресурсів |
42 |
28 |
Лекції, лабораторні , практичні, про-ведення освітнього процесу он-лайн з використанням інформаційно-комуні-каційних технологій, визначених від-повідними положеннями та розпоряд-чими документами Київського націо-нального університету будівництва і архітектури, виробництво електрон-них навчальних ресурсів |
146 |
Лабораторія інформаційних технологій |
42 |
28 |
Лекції, лабораторні, практичні |
4. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНІ ЦІННОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
Матеріально-технічні цінності навчальної лабораторії обліковуються в інвентарному описі встановленого зразка та представлені в таблиці 2.
Таблиця 2
№ з/п |
Інвентариний Номер |
Найменування обладнання |
Кількість шт. |
Рік випуску |
№ навчальної аудиторії |
1 |
104881399 104481400 104481401 104481403 104481404 104481406 |
Системний блок 7200-60 |
6 |
2008 |
127 |
2 |
101470292 |
Телевізор- Samsung UE70TU7100UXUA |
1 |
2022 |
127 |
3 |
111340318 |
Веб камера Logitech Webcam C930e - |
4 |
2021 |
144 |
4 |
111370489 |
Студійний мікрофон Fifine K669 Black |
1 |
2021 |
144 |
6 |
101470253 |
Відео-камера Canon Legria HF G50 |
1 |
2021 |
144 |
7 |
101440718 |
Ноутбук HP 15s-fq2017ua 15.6" |
1 |
2021 |
144 |
8 |
101470291 |
Телевізор 75UN81006LB |
1 |
2022 |
144 |
9 |
101440739 101440740 101440741 101440742 101440743 101440744 101440745 101440746 101440747 101440748 101440749 101440750 101440751 101440752 101440753 101440754 |
Робочі станції (ноутбук) |
16 |
2022 |
144,146 |
10 |
101440755 |
Робочі станції (ноутбук) |
1 |
2022 |
127 |
11 |
101470294 |
Інтерактивна панель – ActiveP |
1 |
2023 |
144 |
12 |
111340097 111340098 111340099 111340100 111340101 |
Монітор HP LA |
5 |
2019 |
141 |
13 |
101440641 101440642 |
Комп’ютер HETTON ASUS E-520 |
2 |
2020 |
141 |
Облік та списання морально та фізично застарілого обладнання, навчально – наочних посібників , нормативно- довідкової літератури проводяться відповідно до інструкції , затверджених Міністерством фінансів України.
5.ПРАВИЛА ВИКОНАННЯ ПРКТИЧНИХ ТА ЛАБОРАТРНИХ РОБІТ В НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
Проведення лабораторних та практичних занять дозволяється тільки у присутності викладача або інженера навчальної лабораторії.
Перед початком навчального року комісією , призначено наказом ректора, проводиться огляд лабораторій з метою визначення стану готовності їх до проведення занять.
Завідувач навчальної лабораторії,
матеріально-відповідальна каф.УП Алла НАЙДЬОН
Заст. головного бухгалтера КНУБА Світлана ЗАВІРЮХА