ОК1. Менеджмент проєктного типу (обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни "Менеджмент проєктного типу" полягає у формуванні необхідних теоретичних знань та практичних навичок, які дозволять ефективно використовувати на практиці методології, моделі, методи та засоби управління проектами на рівні, який відповідав би вимогам підготовки висококваліфікованих магістрів.

Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння.

Вивчення, ефективне застосування і реалізація способів побудови методологій, моделей, методів та засобів управління проектами з використанням сучасних знань в галузі управління проектами.

В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

визначення, структуру, основи  та компоненти методологій, моделей, методів та засобів управління проектами; моделі та методи планування, виконання та моніторингу проектів. Студент повинен вміти: використовувати етапи вирішення задач побудови на ЕОМ таких систем, методи інвестування та підготовки проектів, аналізу інвестиційних можливостей та переводу організації на проектно-орієнтовану форму управління, методи та системи комп‘ютерної підтримки прийняття управлінських рішень, методи управління часом, вартість проектів, їх якістю та ризиками, людськими ресурсами та закупівлями; вміти розробляти проекти та їх впроваджувати в практику на основі нових технологій, виконувати моніторинг проектів з використанням сучасних методів та засобів, оцінювати економічну ефективність проектів, використовувані типові схеми управління проектами за допомогою сучасних методів.

ОК2. Економіко-математичне моделювання в проектному менеджменті в умовах цифрового простору (обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою викладання дисципліни є:

  • надання теоретичних знань та практичних навичок застосування економіко-математичних моделей та методів при упровадженні проєктів та програм з метою проведення попередніх, поточних та завершальних розрахунків, що допомагають приймати рішення щодо ініціації, планування, упровадження та аналізу виконання проєкту, програми чи портфелю проєктів;
  • викладення основ математичного моделювання систем і процесів під кутом їх практичних застосувань, перш за все, до систем управління економічними системами;
  • вироблення у студентів логічного й алгоритмічного мислення, розуміння необхідності моделювання економічних систем, як основи прийняття рішень, в тому числі в умовах сильної невизначеності з метою уникнення неконтрольованості, катастрофічних ситуацій у функціонуванні реальних систем;
  • прищеплення навички побудови математичних моделей практичних задач, їх розв’язання та вміння проводити аналіз отриманих результатів з позиції керуючих дій;
  • надання знань в області методів оптимізації й аналізу стійкості рішень.

 Завданням вивчення дисципліни «Економіко-математичне моделювання у проєктному управлінні» є формування у майбутніх фахівців сучасного системного мислення та набуття необхідного рівня спеціальних теоретичних та професійних знань для дослідження моделей управління проєктами, а також практичних навичок з питань проектування та застосування систем управління проектами у роботі за фахом. Оволодіння навичками формалізації практичних задач та застосування методів агрегування і декомпозиції складних систем та сучасних технологій для побудови моделей управління, а також використання сучасних математичних методів моделювання, що дозволить розв’язувати конкретні задачі при дослідженні реальних систем та засвоєння засобів формалізації прикладних задач, зведення їх до типових сучасних задач математичного моделювання.

ОК4 Цифрові тендерні процедури реалізації будівельних проєктів. Менеджмент, експертиза і аудит будівельних проєктів (обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліниоволодіння методологією, методами та методиками складання бізнес-планів, експертизи і аудиту проектів, а також проектного аналізу, враховуючи  міжнародні вимоги.

Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. Теоретична та практична підготовка з бізнес-планування та оволодіння методикою проектного аналізу,  оцінки інвестиційних проектів, орієнтуючись на кращу міжнародну практику.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати техніку аналізу реального стану справ на підприємстві, методику складання бізнес-плану за вимогами міжнародних фінансових інститутів, практику розробки бізнес-плану для реальних умов існуючого підприємства, прийоми оцінки привабливості своїх та інших бізнес-планів з точки зору інвестора. Також студенти повинні знати техніку експертизи та аудиту проектів. Студенти отримають навички з підготовки та оцінки інвестиційних проектів.

            Студенти повинні вміти:

– розробляти концепцію проекту;

– проводити дослідження можливостей;

– здійснювати оцінку ефективності інвестиційних проектів;

– розробляти бізнес-план, проходити процедури його експертизи і аудиту.

ОК5. Управління якістю в проєктах, стандарт управління, Ризики та можливості в проекті проєктами. Ризики та можливості в проекті(обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою «Управління якістю в проєктах, стандарт управління проєктами, ризики та можливості в проєкті» — формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок з управління якістю, ризиками та можливостями які дозволять ефективно використовувати на практиці способи та засоби управління проектами на рівні, який відповідав би вимогам підготовки висококваліфікованих магістрів.

Підготовка висококваліфікованих магістерських кадрів для розробки методології проектного менеджменту та експлуатації систем управління якістю, ризиками та можливостями є важливим народногосподарським завданням, яке дозволяє на базі сучасних моделей значно знизити витрати на розробку проектів, підвищити ефективність та якість процесу підготовки проектної документації. 

Метою викладання дисципліни є системне викладення принципів управління якістю в проектах, ризиками та можливостями які утворюють платформу щодо розробки систем якістю в проектах

Завданням вивчення Забезпечити умови для освоєння студентами знань з систем управління якістю в проектах, ризиків та можливостей в проєкті. Навчити кваліфіковано і адекватно користуватися основними сучасними методами створення та впровадження систем управління якістю. Привити навички використання результатів аудитів систем управління якістю, ризиків та можливостей

ОК6. Професійна іноземна мова (обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни – формування у студентів професійних мовних компетенцій, знань та вмінь побудови доповідей та написання статей іноземною мовою, що сприятиме їхньому ефективному функціонуванню   у культурному розмаїтті навчального та професійного середовищ. Одержані студентами знання при вивченні даного курсу можна використовувати в інших дисциплінах.

Завданням вивчення дисципліни. Забезпечити умови для освоєння студентами знань з наукової іноземної мови, формувати у студентів загальні та професійно орієнтовані комунікативні мовні компетенції для забезпечення ефективного спілкування в академічному та професійному середовищі.

ОК7. Генерування підприємницьких ідей:штучний інтелект, креативні технології, стартапи (обов'язкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета дисципліни є закріплення отриманих магістрами знань з управління проектами та оволодіння ними методик застосування креативних технологій в управлінні проектами та оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу закордонну практику управління проектами та особливості роботи з проектами в межах України.

Завдання дисципліни – формування спеціальних знань, необхідних фахівцям з управління проектами для ефективної розробки, планування, реалізації і завершення проектів з використанням креативних технологій.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати види, цілі та особливості креативних технологій, область їх застосування у проектах, методику ТРІЗ, метод мозкового штурму, методику проведення креативних семінарів, методику розробки креативних шаблонів для проекту, технологію «шість шляп», методику матричного проактивного управління проектами, методику проведення нарад у проектах, методику управління змінами у проектах з демонстрацією отриманих знань та навичок з інших дисциплін, навички з оцінки результативності рішень в рамках проектів з точки зору майбутнього керівника даного типу проектів.

Студенти повинні вміти:

–         аналізувати креативні технології і можливість їх застосування до проекту;

–         застосовувати креативні технології на усіх фазах проекту;

–         проводити мозковий штурм в проекті;

–         організовувати креативні семінари і проводити креативні наради у проекті;

управляти змінами у проекті з використанням креативних технологій.

ОК8. Переддипломна практика(обовязкова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою є закріплення теоретичних знань стосовно змісту та прийомів  керівництва проєктами, що були отримані  під час  викладання лекцій та проведення навчального практикуму.

Завданням вивчення дисципліни «Переддипломна практика» є використання та апробація отриманих протягом навчання знань у виконанні реальних об’єктів, ознайомлення з проєктною документацією, оволодіння навичками з управління інтеграцією в проєкті, змістом проєкту, часом проєку (участь у розробці календарних планів проєкту), участь у процесах управління вартістю проєкту, розробці системи якості проєкту, управлінні трудовими ресурсами, налагодженні інформаційної системи проєкту, участь в управлінні закупівлями проєкту.

 

ВК1. Управління проектами розвитку регіонів та міст (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни Мета дисципліни є закріплення отриманих магістрами знань з управління проєктами та оволодіння ними методики управління девелопмерскими проєктами, та оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу закордонну практику управління проєктами та особливості роботи з девелопмерскими проєктами в межах України.

Завдання дисципліни – формування спеціальних знань необхідних фахівцям з управління проєктами для ефективного планування і реалізації девелопмерских проєктів, а також організація та розвиток об’єктів нерухомості.

 Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати техніку аналізу реального стану на ринку нерухомості, методики оцінки результативності запитів на девелоперські проєкти, методики планування та моніторингу реалізації девелопмерских проєктів, методики розвитку об’єктів нерухомості, практика розробки планів реалізації девелопмерских проєктів з демонстрацією отриманих знань та навичок з інших дисциплін, навички з оцінки результативності своїх та інших планів проєктів з точки зору майбутнього керівника даного типу проєктів.

ВК2. Управління проєктом розвитку теріторій (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни. Основною  метою  навчальної дисципліни є формування у майбутніх фахівців сучасного мислення на засадах концепції сталого розвитку суспільства та системи спеціальних знань у сфері прийняття управлінських рішень, набуття практичних умінь та навичок з організації та управління з використанням системного підходу та урахуванням наслідків діяльності по відношенню до довкілля та якості життя. А також просування суспільства на шляху сталого розвитку та забезпечення безпечних умов існування людства в майбутньому. Студенти  повинні розуміти сутність сталого розвитку суспільства  як на глобальному, так і на національному, регіональному та місцевому рівні.

Концепція сталого розвитку спрямована на одночасне вирішення трьох основних завдань реалізації сталого розвитку – забезпечення росту економіки за умови одночасного покращення екологічної ситуації та вирішення соціальних питань.

Дисципліна, що має предметом концепцію сталого розвитку, повинна допомогти студентам перевести вже набуті знання у площину їх практичного використання. Сталий розвиток суспільства стосується всіх без винятку – фахівців різних за освітою, віком, спрямуванням, традиціями, можливостями тощо.

Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. Вивчення, узагальнення теоретичних основ концепцій сталого розвитку; визначення принципів і механізмів досягнення сталого розвитку; опанування основами методології розробки стратегій сталого розвитку; оволодіння методами моніторингу управлінських рішень щодо розвитку різних сфер економіки на національному, регіональному та місцевому рівнях, а також на рівні суб’єктів діяльності з позицій їх сталого розвитку; набуття навичок розроблення стратегії сталого розвитку для різних рівнів суспільно економічних систем з використанням сучасних знань в галузі управління проєктами.

Навчальна робоча програма дисципліни розроблена в рамках упровадження проєкту «Міждоменні компетентності для здорової та безпечної роботи у 21 сторіччі» («Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century (Work4Ce)», № 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CFHE-JP), що реалізується в рамках програми ERASMUS+( http://www.knuba.edu.ua/?page_id=78043 , http://work4ce.eu/ ).

ВК3. Управління проектами девелопменту (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни Мета дисципліни є закріплення отриманих магістрами знань з управління проєктами та оволодіння ними методики управління девелопмерскими проєктами, та оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу закордонну практику управління проєктами та особливості роботи з девелопмерскими проєктами в межах України.

Завдання дисципліни – формування спеціальних знань необхідних фахівцям з управління проєктами для ефективного планування і реалізації девелопмерских проєктів, а також організація та розвиток об’єктів нерухомості.

 Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати техніку аналізу реального стану на ринку нерухомості, методики оцінки результативності запитів на девелоперські проєкти, методики планування та моніторингу реалізації девелопмерских проєктів, методики розвитку об’єктів нерухомості, практика розробки планів реалізації девелопмерских проєктів з демонстрацією отриманих знань та навичок з інших дисциплін, навички з оцінки результативності своїх та інших планів проєктів з точки зору майбутнього керівника даного типу проєктів.

ВК4. Інжиніринг в проектах девелопменту (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисциплінизакріплення отриманих знань з управління проєктами та оволодіння методологією інжинірингу цінності в проектах девелопменту, та оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу закордонну практику управління інжинірингом в проектах будівництва.

Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. Теоретична та практична підготовка з управління проєктами та оволодіння методикою інжинірингу в проектах девелопменту,  оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу міжнародну практику управління інжинірингом в проектах будівництва.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати техніку аналізу процесів проектування об’єктів нерухомості, процедур інжинірингу цінності, методики планування та моніторингу етапів проведення інженерних досліджень в проєктах будівництва, практику розробки планів реалізації інжинірингу в проєктах будівництва з демонстрацією отриманих знань та навичок з інших дисциплін. Студенти отримають навички з оцінки результативності інжинірингових рішень.

Студенти повинні вміти:

– планувати роботи по проведенню інжинірингу цінності;

– обирати найкращу модель виконання проєкту;

– управляти реалізацією інженерних досліджень в проєктах будівництва.

ВК6. Бізнес-аналіз та прийняття рішень (“Business Analysis and Decision Making” – англ. мова) (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни є формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок, які дозволять ефективно використовувати на практиці методи та засоби бізнес аналізу бізнес-аналітику.

Завданням вивчення дисципліни «Бізнес-аналіз» є формування у майбутніх фахівців сучасного системного мислення та набуття необхідного рівня спеціальних теоретичних та професійних знань для дослідження моделей бізнес аналізу, вироблення, оцінці та презентації рішень.

Навчальна робоча програма дисципліни розроблена в рамках упровадження проєкту «Віртуальна (он-лайн) магістерська взаємодія з інтелектуальної обробки даних (ViMaCs)» (ID: 57602060), що фінансувався за рахунок Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

ВК7. Управління програмами та портфелями проектів та офіс управління проектами (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни «Управління програмами та портфелями проєктів та офіс управління проєктами» є формування комплексу необхідних теоретичних знань та практичних навичок, які дозволять ефективно використовувати на практиці методології, моделі, методи, техніку та інструментарій управління ІТ програмами, портфелями проєктів в ринкових умовах.

Завдання вивчення дисципліни. Знання та вміння. Вивчення, ефективне застосування і реалізація способів побудови методологій, моделей, методів та засобів управління проєктами з використанням сучасних знань в галузі управління проєктами.

В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

  • знати основи методології управління проєктами розробки інтегрованих інформаційних технологій, методи створення проєктних офісів, аналізу інвестиційних можливостей та переводу організації на проєктно-орієнтовану форму управління, методи та системи комп‘ютерної підтримки прийняття управлінських рішень;
  • вміти розробляти проєкти інтегрованих інформаційних технологій, створювати проєктні офіси, виконувати моніторинг проєктів з використанням сучасних методів та засобів, оцінювати економічну ефективність проєктів, використовувані типові схеми управління програмами розвитку за допомогою сучасних методів

Студент повинен вміти: застосовувати комп'ютерні технології фінансово-економічного аналізу підприємства для формування програми розвитку виробництва, здійснювати комп'ютерне моделювання бізнес - процесів та бізнес – одиниць підприємства, використовувати методи створення проєктних офісів, проводити аналіз інвестиційних можливостей та переводу організації на проєктно-орієнтовану форму управління, розробляти проєкти інтегрованих інформаційних технологій, створювати проєктні офіси, керувати  портфелем проєктів на основі пріоритетів, володіти механізмами управління портфелями проєктів, знати процес народження проєктів програм в організаціях.

ВК9. Формування, структурування та моніторинг маркетингового середовища реалізації проекту (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни є закріплення отриманих магістрами знань з управління проектами та оволодіння ними методиками формування, структурування та моніторинг маркетингового середовища реалізації проекту

та оцінки їх результатів, орієнтуючись на кращу закордонну та вітчизняні практики щодо формування маркетингового середовища проєктів.

Зміст навчальної дисципліни.

Методологія, методи та засоби маркетингу проєктів

Формування процесів маркетингу основі сучасних теорій та практик для застосування в середовище проєктів.

Запланована навчальна діяльність: Очна форма: лекції 14, практичні заняття – 16 год., самостійна робота – 60 год., разом – 90год. Заочна форма: лекції 2,практичні заняття – 12 год., самостійна робота – 76 год., разом – 90год

Форми (методи) навчання: лекції, практичні заняття (з використанням тренінгів, майстер-класів, практикумів), самостійна робота (контрольна робота).

Форми оцінювання результатів навчання: усне опитування, захист практичних робіт, підсумковий контрольний захід.

ВК10. Технології управління людськими ресурсами: психологічні, комунікаційні та лідерські аспекти (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою викладання дисципліни є формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок з управління людськими ресурсами та взаємодією на основі застосування психологічних підходів та формування лідерських якостей, що дозволяє на практиці створювати ефективно-працюючи проєктні команди, проводити результативні перемовини, вирішувати/управляти конфліктами, формувати різні підходи щодо мотивації співробітників, оцінювати (ранжувати) та взаємодіяти із зацікавленими сторонами, враховувати різні чинники, що впливають на взаємодію в рамках проектного управління, організовувати та управляти процесом ефективної та раціональної комунікації під час упровадження проєктів, програм та портфелів проєктів, створювати єдиний ментальний простір усіх зацікавлених сторін проєкту, програми та портфелю проєктів.

 Завданням вивчення дисципліни «Технології управління людськими ресурсами: психологічні, комунікаційні та лідерські аспекти» є формування у майбутніх фахівців сучасного системного мислення та набуття необхідного рівня спеціальних теоретичних та професійних знань щодо дослідження моделей управління комунікаціями на основі використання психологічних підходів, а також практичних навичок з питань управління та запобігання конфліктами, організації ефективної комунікації та налагодження інформаційних зав’язків між членами проєктної команди та зацікавленими сторонами.

ВК11. Цифрова бізнес-екосистема (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою викладання дисципліни є надання теоретичних знань та практичних навичок щодо складності існування та функціонування бізнесу у динамічних цифрових умовах зовнішнього оточення, виживання у якому засноване на певних принципах, споріднених із існуванням біологічних видів у природі, на базі застосування сучасних інформаційних технологій.

Завданням вивчення дисципліни «Цифрові бізнес-екосистеми» є формування у майбутніх фахівців навиків системного підходу та набуття необхідного рівня спеціальних теоретичних знань для формування холістичного мислення та створення на його основі стратегічних методик щодо розвитку компаній у сучасному бізнес-середовищі з широким використанням можливостей cучасних інформаційних технологій для формування бізнес-екосистеми.

Навчальна робоча програма дисципліни розроблена в рамках упровадження проєкту «Міждоменні компетентності для здорової та безпечної роботи у 21 сторіччі» («Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century (Work4Ce)», № 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP), що реалізується в рамках програми ERASMUS+ (http://www.knuba.edu.ua/?page_id=78043, http://work4ce.eu/).

ВК. Формування та операційне управління середовищем втілення проєкту з використання інформаційних технологій (обов'язкова дисципліна)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Мета викладання дисципліни є формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок, які дозволять ефективно застосовувати на практиці способи та засоби управління середовищем втілення проєкту з використання інформаційних технологій на рівні, який відповідав би вимогам підготовки висококваліфікованих магістрів.

Завданням вивчення дисципліни «Формування та операційне управління середовищем втілення проєкту з використання інформаційних технологій» є ефективне застосування технологій управління проєктами з використанням сучасних моделей, методів і програмних засобів для планування та контролю розкладу, бюджету, ресурсів та ризиків проєкту.

ВК. Управління ризиками та можливостями проекту (вибіркова компонента)
073. Магістр. Менеджмент. Управління проєктами

Метою «Управління якістю в проєктах, стандарт управління проєктами» — формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок з управління якістю, які дозволять ефективно використовувати на практиці способи та засоби управління проектами на рівні, який відповідав би вимогам підготовки висококваліфікованих магістрів.

Підготовка висококваліфікованих магістерських кадрів для розробки методології проектного менеджменту та експлуатації систем управління якістю є важливим народногосподарським завданням, яке дозволяє на базі сучасних моделей значно знизити витрати на розробку проектів, підвищити ефективність та якість процесу підготовки проектної документації. 

Метою викладання дисципліни є системне викладення принципів управління якістю в проектах, які утворюють платформу щодо розробки систем якістю в проектах

Завданням вивчення Забезпечити умови для освоєння студентами знань з систем управління якістю в проектах. Навчити кваліфіковано і адекватно користуватися основними сучасними методами створення та впровадження систем управління якістю. Привити навички використання результатів аудитів систем управління якістю