1.
Випрямлячі (загальна характеристика)
2. Некеровані випрямлячі
2.1. Однопівперіодний випрямляч
2.2. Двонапівперіодний випрямляч з нульовим виводом
2.3. Мостовий двонапівперіодний випрямляч
3. Трифазні випрямлячі
3.1. Трифазна схема випрямлення з нульовим виводом
3.2. Трифазна мостова схема випрямлення
4. Згладжувальні фільтри
5. Стабілізатори напруги
6. Модуляція сигналу
7. Демодуляція
2. Некеровані випрямлячі
2.1. Однонапівперіодний випрямляч
Навантаження (рис. 2.3, а) підключено до трансформатора ТV за допомогою діода VD. Змінна напруга на виході ТV и2=U2т-sinwt (рис. 2.3, б). У позитивний напівперіод и2 діод VD відкритий. Якщо прямим падінням напруги на діоді DUпр нехтувати, вважаючи його ідеальним, то напруга и2 повністю надходить до навантаження, тобто иН=и2 і струм іН=иН/RН. У негативний напівперіод и2 (знаки на рисунку 2.3, а у дужках) VD закритий. Якщо нехтувати зворотнім струмом, то іН=0, иН= 0. При цьому негативна напівхвиля и2 прикладена до діода иVD=и2 (рис. 2.3, б), що є для нього зворотною напругою. Її амплітуда U2т є максимальною зворотною напругою діода UЗВМAХ=U2т. Процеси, що розглянуті, періодично повторюються.
Таким чином, у схемі використовується лише один (позитивний) напівперіод змінної напруги. Струм і напруга на навантаженні пульсують від нуля до максимуму. Кількість пульсацій за період напруги мережі - m=1.
Згідно з (2.2) середнє значення випрямленої напруги



Наявність постійної складової струму вторинної обмотки обумовлює додатковий магнітний потік, що насичує залізо трансформатора. Це явище називають примусовим намагнічуванням трансформатора. В наслідок чого зростає намагнічувальний струм, потрібний переріз дроту первинної обмотки і розмір трансформатора. Потужність трансформатора значно завищена.
У подальшому для зручності порівняння розрахункові параметри схем випрямлення зведені в таблицю (див. табл. 2.1).