Розмір шрифту
  • A-
  • A
  • A+
Колір сайту
  • R
  • A
  • A
  • A
Перейти до головного вмісту
Освітній сайт КНУБА
  • Головна
  • Більше
Українська ‎(uk)‎
English ‎(en)‎ Français ‎(fr)‎ Українська ‎(uk)‎
Ви зараз зареєстровані як гість
ВХІД
Освітній сайт КНУБА
Головна
/Розгорнути все Згорнути все

2. Розробка інженерних рішень з питань охорони праці при розрахунку часу евакуації людей при пожежі в приміщенні. 11.04

  1. Факультет автоматизації і інформаційних технологій
  2. Кафедри
  3. Кафедра інформаційних технологій проектування та прикладної математики
  4. Ергономіка інформаційних технологій
  5. Теми практичних занять
  6. 2. Розробка інженерних рішень з питань охорони праці при розрахунку часу евакуації людей при пожежі в приміщенні. 11.04
Вимоги щодо завершення
Отримайте оцінку
Початок приймання: вівторок, 4 квітня 2017, 13:05
Термін спливає: вівторок, 11 квітня 2017, 13:05

Для експлуатації взята одноповерхова будівля, що відображена на рис. 3.1 розмірами 14,6 м. на 48м.; кількість робочих кімнат 12; кількість працюючих 25; кількість виходів 2 (один центральний і один пожежний).

          Для розрахунку загального часу евакуації необхідно розрахувати час на кожній ділянці руху людей, починаючи від максимально віддаленої точки.

           Рух людей під час процесу евакуації є вимушеним, тобто пов’язаним із необхідністю покинути приміщення чи будівлю із-за виниклої небезпеки. Вимушений рух людей має свої специфічні особливості. Основна особливість заклечається у тому, що вже на початковій стадії, людині погрожує небезпека в результаті того, що пожежа супроводжується виділенням теплоти, продуктів повного й неповного згорання, токсичних речовин, обвалення конструкцій, що так чи інакше погрожує людині. Із цього слід зробити висновок, що при плануванні будівлі і устрої приміщень в них необхідно прийняти заходи, щоб процес евакуації міг закінчитися безпечно і в необхідний час. Друга особливість полягає у тому, що в силу погрожуючої людині небезпеки рух інстинктивно починається одночасно в один і той же напрям – у сторону виходів. Це призводить до того, що проходи швидко заповнюються людьми при визначеній щільності потоків. Із збільшенням щільності потоків швидкість руху зменшується, що створює певний визначений ритм руху. В цій ситуації з’являється погроза утворення пробки, і дуже важко запобігти їй.

          Показником ефективності процесу вимушеної евакуації є час, на протязі якого люди можуть при необхідності покинути окремі приміщення і будівлю в цілому. Безпечність, досягнута тоді, коли цей час менший, ніж тривалість пожежі. Короткочасність процесу евакуації повинна досягатися не тільки конструктивно-планувальними рішеннями, на які звертали увагу раніше, але й організаційними рішеннями. 

Попередня діяльність 1. Розробка інженерних заходів з охорони праці при експлуатації програмно – технічного комплексу. 04.04
Наступна діяльність 1. Аналіз небезпечних і шкідливих виробничих факторів 11.04

Зворотній зв'язок

Стежте за нами

Ви зараз зареєстровані як гість (ВХІД)
Підсумок збереження даних
Завантажте мобільний додаток
Завантажте мобільний додаток
Play Store App Store
На основі Moodle

Ця тема була створена

Conecti.me