Section outline

  • Модуль 1.Електротехніка та електропостачання

    Змістовий модуль 1. Електричні кола та електричні машини

    Тема 1. Основні поняття і закони електричних кіл. (Поняття про електричний струм, електричні кола, їх графічне зображення, структуру. Послідовне, паралельне та змішане з’єднання, розрахунок еквивалентного опору. Закони Ома і Кірхгофа).
    Тема 2. Електричні кола постійного струму. (Застосування законів Ома і Кірхго-фа для розрахунку кіл постійного струму. Особливості розрахунку складних електричних кіл. Методи контурних струмів і вузлових потенціалів. Метод суперпозиції. Потужність в колах постійного струму).
    Тема 3. Електричні кола змінного струму. (Поняття про синусоїдальний струм. Виробництво синусоїдальної ЕРС. Миттєві, діючі і середні значення синусоїдальних ЕРС, струмів і напруг. Однофазні електричні кола. Закони Ома і Кірхгофа в колах змінного струму.  Векторні зображення синусоїдального струму. Резонансні явища в колах змінного струму. Символічний метод розрахунку. Основні закони електротехніки в комплексному вигляді. Трикутники опорів і провідностей. Активна, реактивна і повна потужності в ко-лах змінного струму. Коефіцієнт потужності).
    Тема 4. Трифазні кола. (Виробництво трифазної системи ЕРС. Поняття про лінійні і фазні параметри. З’єднання обмоток трифазного генератора і фаз споживача “зіркою” і “трикутником”. Розрахунок трифазних кіл при симетричному і несиметричному наванта-женнях. Потужності в трифазних колах. Коефіцієнт потужності і його важливість для ефе-ктивності енергогосподарства).
    Тема 5. Електричні машини  змінного струму. Трансформатори. (Призначення і галузі застосування трансформаторів. Будова і принцип дії однофазного трансформатора. Основний магнітний потік і потокозчеплення розсіяння. Коефіцієнт трансформації. Рів-няння електричної рівноваги кіл первинної і вторинної обмоток. Рівняння намагнічуючих сил і співвідношення між струмами обмоток трансформатора).
    Тема 6. Асинхронні двигуни.  (Будова і принцип дії. Магнітне поле машини. Елек-тромагнітний момент, механічні і робочі характеристики. Пуск у дію  асинхронних двигу-нів з фазним ротором і з короткозамкненим ротором. Регулювання швидкості обертання).
    Тема 7. Машини постійного струму. (Будова, принцип дії і галузь застосування машин постійного струму. Призначення колектора. Поняття про реакцію якоря і комута-цію машин постійного струму. Класифікація машин постійного струму за способом з’єднання обмоток збудження. Пуск в дію. Швидкісні і механічні характеристики двигунів постійного струму. Регулювання швидкості обертання.

    Змістовий модуль 2. Електропостачання

    Тема 1. Загальні відомості про принципи електропостачання. (Поняття про гра-фіки електричних навантажень. Основні відомості про енергосистеми).
    Тема 2. Надійність електропостачання споживачів. (Типи електричних станцій. Надійність електричних мереж. Міські електричні мережі. Конструктивне виконання еле-ктричних мереж).

    Модуль 2. Контрольна робота
    Тема 1. Розрахунок електричних кіл постійного струму.( Для заданої схеми ви-значити основні параметри: струми у вітках, напругу, опір, потужність. Побудувати в ма-сштабі для кола постійного струму потенціальну, для кола змінного струму – векторну діаграми).
    Тема  2. Розрахунок трансформаторів і електричних двигунів. (Виконання роз-рахунку основних параметрів трансформаторів і двигунів. Визначення необхідих значень потужності і частоти обертання двигуна. Обрати двигун із каталогу по обчислених пара-метрах).