Main content blocks
Section outline
-
Розрахунково-графічна робота №1.
Задача 1. Розрахунок прокатної балки
Задано: відомі розміри прокатної балки, навантаженням, матеріал.
Потрібно: побудувати геометричну модель тіла, скінченно-елементну модель, задати умови закріплення та навантаження, виконати розрахунок. Проаналізувати отриманий напружено-деформований стан та порівняти з аналітичним розв’язком по одновимірній моделі.
Задача 2. Стійкість стержневих елементів конструкції.
Задано: розміри стержня, умови закріплення, навантаження, модуль пружності, коефіцієнт Пуассона.
Потрібно: побудувати геометричну модель тіла, скінченно-елементну модель, задати умови закріплення та навантаження, виконати розрахунок на стійкість, проаналізувати критичні сили та форми втрати стійкості. Порівняти отримані результати з знайденими аналітично.
Задача 3. Розрахунок балки-стінки.
Задано: розміри прямокутної пластини, умови закріплення, модуль пружності, коефіцієнт Пуассона. Пластина в стані плоского напруженого стану.
Потрібно: побудувати геометричну двовимірну та тривимірну модель тіла, скінченно-елементну модель, задати умови закріплення та навантаження, виконати розрахунок. Проаналізувати отриманий напружено-деформований стан. Побудувати графіки нормальних та дотичних напружень. Порівняти з аналітичним розв’язком. Створити автоматичний звіт програми по задачі.
Задача 4. Розрахунок кільцевої пластини
Задано: схема кільцевої пластини, внутрішні та зовнішній радіуси, умови закріплення, навантаження модуль пружності, коефіцієнт Пуассона. Пластина навантажена вісесиметричним зовнішнім навантаженням.
Потрібно: побудувати геометричну тривимірну та вісесиметричну модель тіла, скінченно-елементну моделі, задати умови закріплення та навантаження, виконати розрахунок. Проаналізувати отримані напружено-деформовані стани. Порівняти отримані результати між собою та з аналітичним розв’язком.
Задача 5. Динамічні задачі механіки.
Задано: розміри стержня, умови закріплення, навантаження у вигляді приєднаної маси та динамічної сили, матеріал.
Потрібно: побудувати геометричну модель тіла, скінченно-елементну модель, задати умови закріплення та навантаження, виконати розрахунок на: 1) вільні коливання: визначити власні частоти та форми коливань, провести їх аналіз.
2) гармонічні коливання: Побудувати амплітудно-частотні залежності для еквівалентних напружень та переміщень. Визначити власні частоти та порівняти з результатом модального розрахунку.
3) нестаціонарне збурення: прикласти імпульсне навантаження та побудувати графіки переміщень та напружень в заданих точках від часу.