Section outline

  •  

    Змістовий модуль 1

    Практичне заняття 1. Тензор напружень. Визначення напружень на похилій площадці. Визначення головних напружень та головних напрямків для заданого напруженого стану. Лінійні та кутові деформації. Визначення деформацій для заданого деформованого елемента. Побудова тензора деформацій.

    Практичне заняття 2. Узагальнений закон Гука в прямій та оберненій формі. Визначення компонент тензора напружень по заданому тензору деформацій і навпаки. Оцінка міцності.

    Практичне заняття 3. Основні етапи розрахунку в чисельних ПК. Інтерфейс програми. Моделювання, задання матеріальних характеристик, способи побудови скінченно- елементної сітки. Mesh Tool. Робота з бібліотеками матеріалів. Розрахункові скінченноелементні формули. Процесор розв’язку Solution. Постпроцесорна обробка.

    Практичне заняття 4. Знайомство з CAD системою. Інтерфейс, основні інструменти, побудова тривимірної моделі.

    Практичне заняття 5. Прокатна балка. Побудова тривимірної моделі прокатної балки, задання граничних умов, розрахунок Static Structural, аналіз отриманих результатів та порівняння з аналітичним розв’язком по теорії Нав’є.

    Практичне заняття 6. Система аналізу Buckling. Завдання умов закріплення та навантаження. Визначення критичних навантажень. Аналіз знайдених форм втрати стійкості. Порівняння з аналітичними результатами.

    Практичне заняття 7. Розрахунок балки-стінки за допомогою скінченноелементного ПК. Побудова двовимірної моделі, створення матеріалу, граничних умов та розбиття. Розв’язання задачі. Порівняння з тривимірним розв’язком. Порівняння отриманих результатів із розв’язком, отриманим методом скінченних різниць.

    Практичне заняття 8. Згин круглої пластини. Побудова вісесиметричної та тривимірної моделі, задання матеріальних характеристик та граничних умов. Розв’язання задачі. Аналіз отриманих результатів. Порівняння розв’язків між собою та з аналітичним розв’язком.

    Практичне заняття 9. Динамічний аналіз. Modal: визначити власні частоти та форми коливань балки, провести їх аналіз. Harmonic Response: Побудувати амплітудно-частотні залежності для еквівалентних напружень та переміщень. Визначити власні частоти та порівняти з результатом модального розрахунку. Transient Structural: прикласти імпульсне навантаження та побудувати графіки переміщень та напружень в заданих точках від часу.

    Практичне заняття 10. Основні можливості та сфера застосування Random Vibration, Response Spectrum, Coupled Fields, Steady-State Thermal, Rigid Dynamics.