Enrolment options
Метою вивчення курсу «Історія філософії та філософської думки» як складової освітньо-наукової програми бакалавра є знайомство студента зі світом філософських систем і концепцій, долучення до філософського способу осягнення навколишнього світу, що включає різні прийоми критичного мислення, оволодіння студентами загальнонауковими (філософськими) компетентностями, системним науковим світоглядом, науковою методологією і професійною етикою. Осмислення гуманістичної ролі вченого в національному і глобалізованому світі, в процесі створення інтелектуального капіталу, необхідного для розвитку українського суспільства.
Вивчення курсу «Історія філософії та філософської думки» дає можливість узагальнювати та формулювати найбільш загальні закони розвитку об’єктивної реальності, визначатися зі змістом та ролями суб’єктивних чинників у творчому науковому і соціокультурному процесах. Сучасна філософія є узагальненою думкою людства, що ґрунтується на теоретичних надбаннях, здобутих у лоні кожної національної філософії. Основою сучасної філософії є загальнолюдські пріоритети і цінності. Філософії як сфері духовної свободи притаманне розмаїття підходів, методологій, теоретичних побудов.
Філософія слугує й потужним методологічним джерелом. Тут, з одного боку, філософія є теоретичним обґрунтуванням змісту та характеру функціонування методу, а з іншого філософія є ґрунтовним осмисленням феномену науки, рефлексією засад наукового дослідження та застосування знання для створення програм соціального розвитку суспільства.
Студенти інженерних спеціальностей живуть в єдиному соціумі і культурному середовищі з представниками інших наук і спеціальностей, видів діяльності, тому вони повинні мати уявлення про основні інтелектуальні віяння, освоювати моделі мислення, пізнання і поведінки людини в різних ситуаціях. Означення мети, формулювання завдань, аналіз виконаної роботи, обговорення та оцінка соціальних наслідків її впровадження, допущених помилок і недоробок можливі при наявності широкого кругозору. Філософія сприяє інтеграції в культуру суспільства.
Філософія постає і як духовність. Суть філософії як духовності полягає в створенні і осягненні нею соціальних ідеалів, парадигм особистісного і суспільного розвитку, засад формування креативності в людині. Філософія сприяє формуванню цілісного уявлення про світ, про місце людини в ньому, про побудову гармонійних взаємовідносин людини зі світом.