Main content blocks
Section outline
-
Мета дисципліни полягає у наданні і отриманні студентами на сучасному науково-технічному та технічно-економічному рівні знань у галузі виробництва, перетворення, передачі та розподілі електричної енергії.
Завдання дисципліни – отримання навиків з розрахунку, проектування та правил безпечної експлуатації електричних мереж.
Компетенції студентів, що формуються в результаті засвоєння дисципліни
Код
Зміст
Результати навчання
Спеціальні (фахові) компетентності. Загально-професійні
Знати: можливості електрифікації, ефективної передачі та використанні електричний енергії у промисловому виробництві і житлово-комунальному господарстві.
Вміти: - освідчено читати та складати електричні схеми електропостачання, у відповідності з ними здійснювати розрахунок та вибір електрообладнання, технічно освідчено та економічно обґрунтовано обирати потрібну схему електропостачання об'єкта, обирати систему захисту та автоматичного включення резерву. освідчено експлуатувати мережі електропостачання, звертав особливу увагу на якість електроенергії. підтримувати необхідний рівень коефіцієнта потужності.
Компетенції студентів, що формуються в результаті засвоєння дисципліни
Код
Зміст
Програмні результати навчання
Інтегральна компетентність
ІК
Інтегральна компетентність
Здатність розв’язувати складні проблеми і задачі під час професійної діяльності у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог
Загальні компетентності
ЗК
Загальні компетентності
ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК 2. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК 3. Здатність до використання інформаційних і комунікаційних технологій.
ЗК 4. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК 5 Здатність приймати обґрунтовані рішення
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності
ФК
Фахові компетентності (ФК)
ФК 1. Базові знання наукових понять, теорій і методів, необхідних для розуміння принципів роботи та функціонального призначення електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних систем та їх устаткування.
ФК 2. Базові знання основних нормативно-правових актів та довідкових матеріалів, чинних стандартів і технічних умов, інструкцій та інших нормативнорозпорядчих документів в галузі електричної інженерії.
ФК 3. Базові знання технічних характеристик, конструктивних особливостей, призначення і правил експлуатації електроенергетичного, електротехнічного і електромеханічного устаткування та обладнання.
ФК 5. Знання основ охорони праці, виробничої санітарної і пожежної безпеки під час роботи з устаткуванням та обладнанням.
ФК 6. Знання сучасних технологічних процесів та систем технологічної підготовки виробництва.
ФК 7. Здатність розуміти і враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні аспекти, що впливають на формування технічних рішень.
ФК 8. Здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності, а також експлуатації електромеханічних систем та їх устаткування.
ФК 9. Здатність використовувати знання й уміння для розрахунку, дослідження, вибору, впровадження, ремонту та проектування електромеханічних систем та їх складових.
ФК 10. Уміння застосовувати та інтегрувати знання і розуміння дисциплін інших інженерних галузей