Main content blocks
Section outline
-
Модуль 1. Теорія автоматизованих електромеханічних систем будівельних машин і механізмів (ЕМС БММ)
Змістовний модуль 1. Вступ.
Лекція 1. Вступ.
Мета, задачі і зміст дисципліни. Електромеханічні системи (ЕМС) будівельних машин і механізмів (БММ) та їх класифікація.
Лекція 2. Крани. Кінематичні схеми кранових механізмів.
Лекція 3. Ліфти. Кінематичні схеми та діаграми руху. Класифікація механізмів безперервної дії, їх кінематичні схеми. Насоси, вентилятори і компресори. Особливості кінематичних схем.
Лекція 4. Типові схеми релейно-контакторних систем будівельних машин і механізмів. Керування ЕМС у функції часу. Керування ЕМС БММ у функції швидкості. Керування ЕМС БММ у функції шляху. Електричні захисти в релейно-контактних системах ЕМС БММ. Сигналізація в системах ЕМС БММ. Елементи замкнутих систем ЕМС БММ.Змістовний модуль 2. ЕМС БММ циклічної дії
Лекція 5. ЕМС кранових механізмів. Особливості розрахунку і вибору електродвигунів. Системи автоматичного регулювання кранових електроприводів. Типові кранові ЕМС із контактно-контролерними системами управління.
Лекція 6. ЕМС позиційних механізмів. Вимоги до ЕП ліфтів та підйомників. Системи електропривода,що в них застосовуються.
Лекція 7. Особливості розрахунку і вибору електродвигунів. Основні вузли схем керування. Типові схеми керування.Змістовий модуль 3. Електроприводи механізмів безупинного транспорту
Лекція 8. ЕМС насосів, компресорів і вентиляторів. Вимоги до ЕП та особливості розрахунку. Регулювання подачі турбомеханізмів. Перспективи системи ЕП.
Лекція 9. ЕМС конвеєрів. Вимоги до ЕМС. Особливості розрахунку і вибору електродвигуна. Розрахунок статичних та динамічних навантажень. Узгоджений рух декількох двигунів конвеєрів.Змістовий модуль 4. Керування ЕМС.
Лекція 10. Електротехнічні перетворювачі. Випрямлячі змінного струму. Імпульсні перетворювачі напруги. Тиристорні регулятори напруги.
Лекція 11. Інвертори.
Лекція 12. Перетворювачі частоти.
Лекція 13. Керування двигунів зміною напруги живлення. Керування колекторними та асинхронними двигунами зміною напруги живлення.
Лекція 14. Скалярне керування асинхронними двигунами (АД). Загальні поняття. Стратегія скалярного керування при живленні АД від ПЧ з АІН. Частотно струмове керування. Структура ЕМС при живленні АД від ПЧ з АІН. Скалярне керування з контролем частоти статора та контролем частоти ротора. Пряме керування магнітним потоком і моментом. Структури САК з частотно-струмовим керуванням АД.
Лекція 15. Векторне керування. Принцип векторного керування. Векторне керування з орієнтацією за потоком ротора (чи статора); векторне керування з орієнтацією за вектором магнітного потоку; векторне керування при живленні АД від ПЧ з АІН; векторне керування АД при його живленні від джерела напруги.Модуль 2. Курсова робота
Змістовий модуль 1. Загальний розрахунок
Тема 1. Вибір електродвигуна і ПЧ. Виконання загального розрахунку електроприводу насосного агрегату. Визначення необхідних значень потужності і частоти обертання. За каталогом підбирається електродвигун і ПЧ, що відповідають отриманим параметрам..
Змістовий модуль 2. Розробка схем електричних.
Тема 1.. Розробка схем електричних електроприводу насосного агрегату.