Section outline

  • Методи контролю та оцінювання знань
    Загальне оцінювання здійснюється через вимірювання результатів навчання у формі вхідного, поточного та підсумкового контролю (залік, захист розрахунково-графічної роботи тощо) відповідно до вимог зовнішньої та внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти.
    Вхідний контроль проводиться на початку навчального семестру для визначення початкового рівня знань здобувачів. 
    Поточний контроль проводиться під час навчального семестру для оцінки засвоєння здобувачами конкретних модулів або блоків робочої програми. Проміжний контроль може включати тести, опитування, своєчасне та правильне виконання практичної роботи та інші форми оцінювання, що дозволяють визначити рівень поточних знань і навичок здобувачів.
    Підсумковий контроль здійснюється в кінці навчального семестру у вигляді заліку.

    Політика щодо академічної доброчесності
    Тексти індивідуальних завдань (в т.ч. у разі, коли вони виконуються у формі презентацій або в інших формах) можуть перевірятись на плагіат. Для цілей захисту індивідуального завдання оригінальність тексту має складати не менше 70%. Виключення становлять випадки зарахування публікацій здобувачів у матеріалах наукових конференціях та інших наукових збірниках, які вже пройшли перевірку на плагіат.
    Списування під час тестування та інших опитувань, які проводяться у письмовій формі, заборонені (в т.ч. із використанням мобільних девайсів). У разі виявлення фактів списування з боку здобувача він отримує інше завдання. У разі повторного виявлення призначається додаткове заняття для проходження тестування.

    Політика щодо відвідування
    Навчальний процес з дисципліни «Основи електротехніки та електроніки» організовано з використанням платформи Microsoft Teams, що забезпечує гнучкість у форматі навчання.

    Особливості організації навчального процесу:
    - всі лекційні заняття записуються та зберігаються у відповідному каналі Teams протягом семестру;
    - практичні і лабораторні роботи представлені в електронному вигляді з докладними інструкціями та прикладами виконання;
    - матеріали з дисципліни (презентації, приклади задач, додаткові ресурси) доступні в Teams;
    - консультації проводяться як у очному форматі, так і дистанційно.

    Виконання розрахунково-графічних робіт:
    - РГР можуть виконуватися дистанційно і надаватися викладачу для перевірки в електронній формі;
    - передбачено покрокові інструкції та шаблони виконання робіт.

    У випадку пропуску занять здобувач має:
    - продемонструвати викладачу та надати до деканату факультету документ, який засвідчує поважність причини пропуску;
    - переглянути відеозапис пропущеної лекції в Teams;
    - виконати всі завдання, передбачені  темою заняття, яке було пропущене.
    За об’єктивних причин (хвороба, міжнародне стажування, наукова та науково-практична конференція (круглий стіл) тощо) навчання може відбуватись в он-лайн формі за погодженням із керівником курсу.

    Способи контролю

    Основні форми участі здобувачів у навчальному процесі, що підлягають поточному контролю: виступ на практичних заняттях; доповнення, опонування  до виступу, рецензія на виступ; участь у дискусіях; аналіз першоджерел; письмові завдання (тестові, індивідуальні роботи у формі рефератів); та інші письмові роботи, оформлені відповідно до вимог. Кожна тема курсу, що винесена на лекційні та практичні заняття, відпрацьовується здобувачами у тій чи іншій формі, наведеній вище. Обов’язкова присутність на лекційних заняттях, активність впродовж семестру, відвідування/відпрацювання усіх аудиторних занять, виконання інших видів робіт, передбачених навчальним планом з цієї дисципліни. 
    При оцінюванні рівня знань здобувача аналізу підлягають: 
    -    характеристики відповіді: цілісність, повнота, логічність, обґрунтованість, правильність;  
    -    якість знань (ступінь засвоєння фактичного матеріалу): осмисленість, глибина, гнучкість, дієвість, системність, узагальненість, міцність; 
    -    ступінь сформованості уміння поєднувати теорію і практику під час розгляду ситуацій, практичних завдань;
    -    рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, узагальнювати, робити висновки з проблем, що розглядаються;  
    -    досвід творчої діяльності: уміння виявляти проблеми, розв’язувати їх, формувати гіпотези;  
    -    самостійна робота: робота з навчально-методичною, науковою, допоміжною вітчизняною та зарубіжною літературою з питань, що розглядаються, уміння отримувати інформацію з різноманітних джерел (традиційних; спеціальних періодичних видань, ЗМІ, Internet тощо).  
    Тестове опитування може проводитись за одним або кількома змістовими модулями. В останньому випадку бали, які нараховуються здобувачу за відповіді на тестові питання, поділяються між змістовими модулями.
    Підсумковий контроль здійснюється під час проведення залікової сесії з урахуванням підсумків поточного та модульного контроля. Під час семестрового контролю враховуються результати здачі усіх видів навчальної роботи згідно зі структурою кредитів. 
    Оцінювання проводиться за 100-бальною шкалою.

    Шкала оцінювання: національна та ECTS

    Сума балів за всі види навчальної діяльності

    Оцінка ECTS

    Оцінка за національною шкалою

    90 – 100

    А

    Зараховано

    82-89

    В

     

     

    74-81

    С

     

    64-73

    D

     

    60-63

    Е

     

    35-59

    FX

    Не зараховано з можливістю повторного складання

    0-34

    F

    Не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

    Умови допуску до підсумкового контроля
    Здобувачу, який має підсумкову оцінку за дисципліну від 35 до 59 балів, призначається додаткова залікова сесія. В цьому разі він повинен виконати додаткові завдання, визначені викладачем.
    Здобувач, який не виконав вимог робочої програми по змістових модулях, не допускається до складання підсумкового контролю. В цьому разі він повинен виконати визначене викладачем додаткове завдання по змісту відповідних змістових модулів в період між основною та додатковою сесіями.
    Здобувач має право на опротестування результатів контроля (апеляцію). Правила подання та розгляду апеляції визначені внутрішніми документами КНУБА, які розміщені на сайті КНУБА. Їх зміст доводиться до відома здобувачів на початку вивчення дисципліни.

    Розподіл балів для дисципліни з формою контролю залік

    Поточне оцінювання (кількість балів)

    Сума

    Змістовий модуль №1

    Змістовий модуль № 2

    Залік

     

    65

    15

    20

    100