Інструкція з використання програми ProShow Producer

Як встановити ProShow Producer на вашому комп’ютері

Останню версію програми можна завантажити з офіційного сайту Photodex. Існує також portable-версія програми, яку можна запускати безпосередньо з флеш пам’яті. Якщо записати на неї також і ваші фотографії, відео, музику, то над створенням слайд-шоу можна буде працювати на будь-якому комп'ютері без інсталяції програми. Єдине, що може знадобитися зробити, –  це виправити помилку, пов’язану з неправильним відображенням у програмі літер кирилиці (див. скріншот).

 

 

Як це можна зробити описано тут.

Створення презентацій і проектів

ProShow Producer дозволяє створювати або окремі презентації, або проекти, що містить у своєму складі декілька презентацій. Презентації зберігаються у файлах з розширенням psh, а проекти – ppr. Для роботи з презентаціями використовується меню Файл, а для роботи з проектами – меню Проект.

Створення презентації, зазвичай, починають з визначенням її параметрів (клавіша F2), зокрема пропорцій екрану: 4х3 – для звичайних телевізорів і комп'ютерних моніторів або 16х9 – для HD-телевізорів та широкоекранних моніторів, та фону (клавіша F3), який буде видно там, де слайд займає не весь екран. Всі ці та інші настройки можна зберегти у шаблоні, яким потім можна скористатися при створенні наступних презентацій.

 

Створивши проект, ви зможете додати до нього існуючі презентації (файли *. psh) або створити в ньому нові порожні презентації, які потім наповните. У вікні програми презентації проекту відображається у вигляді закладок (див. скріншот). Після публікації кожній з них відповідатиме свій пункт у стартовому меню, а при публікації презентації стартове меню міститиме єдиний пункт.

Імена файлів проекту і обраної у ньому презентації відображаються у титульному рядку вікна. Як і в інших програмах, зірочка після імені файла свідчить про те, що внесені до нього зміни ще не збережені на диску.

Як вставити у презентацію фотографії, відео і музику

Найпростіше це робити, перетягуючи мишкою їх файли на часову лінію у нижній частині вікна програми. Там є доріжка для слайдів з фотографіями або відео, а під нею – доріжка для музичного супроводу слайдів. Файли можна перетягувати звідусіль, але зручніше робити це, відкривши у лівій верхній частині вікна програми відповідну папку, тоді під нею відображатимуться ескізи фотографій або файлів звуку і відео.

При цьому, в залежності від вашого вибору, файли з фотографіями, відео і музикою будуть або копіюватися у презентацію, або ж створювати у ній лише посилання на ці файли. Перевага першого варіанту в тому, що такий файл презентації можна без проблем переносити з одного комп'ютера на інший, перевага другого варіанту – менший розмір файла.

Між слайдами розташовані переходи. За замовченням використовуються переходи, в яких один слайд «розчиняється» в іншому. Якщо клацнути мишкою по переходу, відкриється вікно, в якому можна змінити тип цього переходу.

Як регулювати тривалість слайдів, переходів і музики

Слайди і переходи можуть відображатися у вигляді списку картинок-ескізів однакового розміру. Тоді їх тривалості  відображаються і редагуються у вигляді чисел. У прикладі нижче –слайди тривають по 10 с., переходи – по 3 с.

 

У іншому режимі слайди відображаються на часовій шкалі. Тут їх тривалості відповідає ширина прямокутника, яку можна змінювати, перетягуючи мишкою межу між слайдами і переходами. Масштаб часової шкали можна змінювати за допомогою кнопок  у її правому нижньому куті або однойменних клавіш на цифровій клавіатурі.

Переключення вікна з одного режиму відображення слайдів до іншого здійснюється натисканням іконки Шкала або клавіші Tab.

Увага! Програма дає змогу програмувати паузи в презентації (див. слайд 2 вгорі). Але будьте уважні, щоб не включити таку паузу ненавмисно.

У діалоговому вікні, що відкривається при натисканні кнопки Музыка, є кнопка Синхронизировать слайды со звуком, яка дозволяє розрахувати тривалість відображення слайдів у залежності від їх кількості і тривалості музичного супроводу.

Хороші результати дає інтерактивний інструмент регулювання тривалості розміщених у презентації слайдів і переходів, який відкривається при натисканні кнопки Переходы слайдов под музыку... Тут ви натискаєте кнопку Начать, слухаєте музику, бачите поточний слайд і натискаєте кнопку переходу в момент, коли бажаєте розпочати перехід до наступного слайду і відпускаєте її, коли бажаєте цей перехід завершити. Хоча тут і пропонується декілька кнопок з різними типами переходів, але на них краще не відволікатися. Краще зосередитись на підборі найбільш вдалих моментів для зміни слайдів, а типи переходів можна підібрати потім.

Якщо ви бажаєте скоротити тривалість фонограми, клацніть правою кнопкою мишки по відповідному місці на звуковій доріжці та виберіть у контекстному меню Остановить дорожку в этой точке. Щоб звук тут не припинявся раптово, а стихав поступово, переключіться в режим Шкала, натисніть клавішу Ctrl і перетягніть маркери так, як показано на рисунку. У такий спосіб можна регулювати і загальну гучність фонограми.

Як застосувати ефекти

Слайд-шоу з нерухомих статичних фотографій, зазвичай, виглядає банально. Значно поліпшити його сприйняття можна за допомогою різних ефектів, перш за все ефектів руху: напливів, панорамувань тощо.

Щоб застосувати їх до ваших фотографій двічі клацніть по слайду й у вікні, що відкриється, виберіть вкладки Эффекты, Движение. В результаті ви побачите два ключових кадри, що показують, як виглядатиме даний слайд на початку й у кінці його демонстрації. При потребі, натиснувши кнопку  під написом Ключевые кадры, між ними можна вставити ще й додаткові ключові кадри та вибрати їх розташування на часовій осі.

Для кожного ключового кадру можна, прокручуючи коліща мишки або пересуваючи відповідний повзунок, вибрати масштаб кадру, а перетягуючи кадр мишкою, задати його границі в межах екрану. Зображення слайду плавно змінюється від одного ключового кадру до іншого. Таким чином можна робити напливи, що акцентують увагу глядача на найбільш важливих деталях слайду, панорамування, обертання та інші ефекти руху.

На вкладці Эффекты, Коррекция для кожного ключового кадра можна задати яскравість, контраст, відтінок та багато інших параметрів. Переглянути, як відображатиметься даний слайд і переходи між ним та сусідніми слайдами можна за допомогою кнопки  у вікні редагування слайду. Далі можна перейти до формування ефектів у іншому слайді, скориставшись кнопками  у нижній частині цього вікна.

Багатошарові слайди

Дуже красиво виглядають слайди, що складаються з декількох прошарків, кожний з яких може містити своє, в тому числі й рухоме зображення. Розпочинати створення таких слайдів легше з застосування готових стилів. Для цього двічі клацніть по слайду, виберіть у вікні параметрів вкладки Слайд, Стили слайда та обов’язково поставте галочку в полі Анимация.

У переліку доступних стилів виділіть один, наприклад A Moving Backdrop і тоді у маленькому віконці ви побачите, як виглядатиме ваш слайд, якщо до нього застосувати даний стиль. Ознайомтесь з іншими доступними стилями. Вибравши стиль, який вам сподобався, натисніть кнопку Применить та ОК, щоб підтвердити ваш вибір. В результаті у вікні Слои ви побачите перелік прошарків, з яких тепер складається слайд. Деякі з них можуть бути ще не заповнені, тобто містити прозорі зображення. Щоб заповнити прошарок, спочатку виділіть його, а потім та перетягніть на нього потрібне зображення. Виділений прошарок можна редагувати описаним вище способом, скориставшись вкладкою Эффекты. Можна зробити даний прошарок тимчасово невидимим, знявши з нього галочку, або взагалі видалити його, натиснувши у вікні Слои кнопку . Поряд з нею є кнопки, які дозволяють додавати нові прошарки, змінювати їх черговість у слайді, використовувати їх у якості масок тощо.

Попрацювавши з готовими стилями, можна спробувати створити власний багатошаровий слайд «з нуля», використовуючи вкладку Слои.

Написи на слайдах

Програма дозволяє робити на слайдах дуже красиві до того ж рухомі написи. Для цього виберіть потрібний слайд і натисніть кнопку або відкрийте вкладку Надписи, введіть ваш текст у поле Надписи та натисніть кнопку .  Тепер можна виділити цей напис і задати його параметри, такі як шрифт, стиль, колір тощо. Для того, щоб напис добре читався на будь-якому фоні включіть Контур, можна також включити і Тень. Щоб зробити текст рухомим застосуйте до нього різні ефекти, які можуть проявлятися в момент появи,  демонстрації і зникнення тексту. Щоб краще познайомитись з цими ефектами, скористайтесь кнопкою Обзор.

Розміщені вами тексти можуть виконувати не лише роль титрів, а і роль кнопок меню, якими можна включати і виключати паузу, здійснювати перехід до попереднього, наступного чи довільно слайду або презентації. Натисканням таких кнопок можна відкривати в браузері потрібний сайт, запускати програми тощо. Щоб скористатися цими та іншими можливостями, відкрийте список Действие надписи при щелчке мышью.

Озвучення слайдів

Крім фонової музики, що звучить протягом перегляду всієї презентації, ви маєте змогу додати звук до кожного слайду, вибравши в параметрах цього слайду вкладку Звуки. Тут можна записати авторський коментар з мікрофона або вставити готовий звуковий файл, наприклад, аплодисменти та інші подібні шуми,  які можна запозичити, зокрема, з папок c:\Program Files\Pinnacle\Studio 9\Sound Effects\ …

Співвідношення між гучністю фонової музики і звуками, що належать окремим слайдам, можна регулювати у вікні, що відкривається при натисканні іконки Музика або клавіші F6.

Виведення презентацій і проектів

Перед виведенням презентації чи проекту бажано, користуючись кнопками , ще раз їх переглянути, і при потребі відредагувати. Краще робити це у повноекранному режимі, вибравши в контекстному меню вікна перегляду опцію Полноэкранное воспроизведение. Перегляд презентації можна зупиняти і поновлювати клавішею пробіл, а завершувати клавішею Esc.

Для виводу презентації або проекту клацніть по іконці Вывод. Вам відкриється перелік можливих форматів виводу, починаючи від дисків Blu-ray для HD-телевізорів до мобільних телефонів.

Якщо ваше слайд-шоу призначене для перегляду на комп'ютері, то найякіснішим і найкомпактнішим форматом буде формат ехе-файла –  Программа.

Після вибору формату треба вказати його параметри, перш за все структуру стартового меню: фон, назви презентацій, іконки, якими вони будуть представлені, кількість іконок на одній сторінці меню тощо. Ще треба задати параметри якості виводу звуку і графіки (відео) тощо. Обираючи параметри, у нижній частині вікна можна бачити приблизний розмір вихідного файла.

Потім натисніть кнопку Создать, оберіть назву й місце розташування вихідного файла і почекайте поки програма його створить.

На завершення відзначимо, що тут ми мали змогу зупинитися лише на основних можливостях програми ProShow Producer. Детальніше з тонкощами її використання можна познайомитись на численних сайтах в Інтернеті.