Як створювати скріншоти для звітів

Створюючи документацію, навчальні матеріали тощо нам часто доводиться включати до них скріншоти, тобто знімки екрану. Для цього у операційній системі Windows використовується клавіша PrintScreen, яка «фотографує» і розміщує в буфері обміну зображення всього екрану, та комбінація клавішів Alt+PrintScreen, що робить це лише для активного вікна. Захоплене у такий спосіб зображення потім можна відредагувати за допомогою будь-якого графічного редактора. Однак на багато легше і якісніше цю роботу дозволяють виконати спеціальні програми, що містять у собі також і засоби редагування скріншотів та розміщення на них типових графічних елементів: стрілок, виносок, пояснювальних текстів тощо.


Screenpresso Free – це безкоштовна програма, що не потребує інсталяції. Її останню версію можна завантажити з сайту http://www.screenpresso.com/index-ru.html. Там же доступна і платна версія Screenpresso Pro, що має дещо більше можливостей: захоплення відео тривалістю понад 15 с., завантаження створеного скріншоту на FTP, Facebook тощо.

Якщо ця програма запущена, то при натисканні PrintScreen відкривається локатор захоплення у вигляді перехрестя, котре потрібно навести на потрібний об’єкт (він при цьому виділяється червоною рамкою) і клацнути мишкою. Таким об’єктом може бути або все вікно програми (навіть якщо воно не поміщається в межах екрану і потребує прокрутки), або його окремі елементи: панелі, меню тощо. Можна також захопити довільний фрагмент від точки, де ви натиснули кнопку мишки, до точки, де ви її відпустили.

Усі захоплені у такий спосіб скріншоти зберігаються у програмі і потім можуть редагуватися у її власному графічному редакторі та зберігатися у файлах різних форматів. Доступ до вікна зі скріншотами можна одержати утримуючи клавішу PrintScreen протягом декількох секунд. Якщо двічі клацнути по скріншоту, то він відкриється у власному графічному редакторі програми:


-


На вкладці Основные є кнопки, що дозволяють розмістити на скріншоті:

 1. стрілки,
 2. рамки,
 3. затушоване зображення,
 4. овали,
 5. тексти,
 6. виноски,
 7. різні значки,
 8. нумерацію.


При виділенні будь-якого з цих об’єктів навколо нього з’являються маркери, за допомогою яких можна змінювати розміри і положення об’єкта, а правий верхній маркер відкриває вікно його властивостей: колір, тінь, тип і розмір шрифту у тексті тощо.

На вкладці Изображение є кнопки, що дозволяють змінити розмір скріншоту, створити навколо нього рамки з різними ефектами тощо.


Snagit – це найпотужніша програма для створення скріншотів, але, на жаль, небезкоштовна. Вона дозволяє захоплювати не тільки зображення скріншотів (в тому числі з працюючими гіперпосиланнями), а й усі розміщені на web-сторінках тексти, картинки, звукові файли, відео тощо.
Обираючи профіль, ви вказуєте що саме з приведеного вище списку треба захоплювати. Кожний профіль має свій набір параметрів:

 • Ввод – уточнює, що і як захоплюється,
 • Вывод – уточнює куди і в якому форматі виводиться захоплене,
 • Эффекты – які саме ефекти будуть застосовані до захопленого,
 • Параметры – задає інші параметри захоплення.


Важливою перевагою програми Snagit є можливість створення власних профілів. Це дає змогу запам’ятати усі ваші налаштування, щоб потім їх швидко встановити, обравши цей профіль. Далі можна тільки вказувати об’єкти, а програма буде захоплювати, обробляти і зберігати скріншоти саме так, як ви бажаєте. Роботу з профілями забезпечує панель інструментів .


Для захоплення скріншота можна скористатися клавішею PrintScreen або розташованою у правому нижньому куті кнопкою Сбор данных, що має власні налаштування, які задаються розташованою поруч кнопкою .


Принцип управління захопленням той самий, що у попередньої програми, але тут у вас є більший вибір: від включення (чи невключення) у скріншот областей, що прокручуються, до часової затримки, з якою здійснюється захоплення, і аж до запису скріншоту в заздалегідь зазначений день і час.


Програма має зручні засоби для перегляду скріншотів та інших графічних файлів і графічний редактор, значно потужніший, ніж у Screenpresso, як за набором функцій, так і за вбудованим у нього набором графічних елементів (написів, стрілок тощо). Описувати їх тут немає сенсу. Краще з ними знайомитися, працюючи безпосередньо з програмою, тим більше, що вона має досить дружній інтерфейс. Дуже часто ви лише проводите курсор над кнопками, а програма не тільки інформує про їх функції, а й показує, як виглядатиме зображення, якщо ви їх натиснете.


Остання версія: четвер, 14 вересень 2017, 09:56