Завдання 17. Створення анімованих зображень у форматі gif

Створення анімованих зображень у форматі gif

--Графічний формат gif підтримує тільки 256 кольорів, зате він надає можливість створення анімованих зображень, які складаються з декількох кадрів, що змінюють один одного через задані проміжки часу. Якщо ці проміжки достатньо малі, то це зображення може сприйматися навіть як відео.

Щоб створити анімований gif-файл, спочатку в програмі Photoshop створюють багатошарове зображення, кожний прошарок якого можна буде потім зробити видимим або невидимим у кадрах майбутнього gif-файла. Потім, натискаючи Shift+Ctrl+M, переходять до програми ImageReady, в якій можна задати кількість кадрів у gif-файлі, швидкість їх зміни і перелік прошарків, видимих у кожному кадрі. Якщо анімація зводиться до переміщення зображення в одному з прошарків, то можна задати лише його початкове і кінцеве положення, а ImageReady проміжні кадри сформує сам.

В наступних двох уроках ви можете ознайомитись з прикладами створення gif-анімації і скористатися ними при виконанні завдання 17 з побудови власного анімованого файла gif.

Дуже цікава візуальна ілюзія. Зліва ви бачите gif-файл, який різними людьми сприймається по-різному. Одним здається, що балерина стоїть на лівій нозі й обертається за годинниковою стрілкою, іншим – навпаки. Більшість бачить, періодичну зміну напрямку руху. Виявляється, можна навчитись самому змінювати напрямок руху, наприклад, сконцентрувавши увагу на ступні балерини та її віддзеркаленні від підлоги. Якщо відкрити це зображення у декількох вікнах одночасно, то можна побачити не тільки різні напрямки, а і різну швидкість обертання.


Modifié le: mercredi 6 septembre 2017, 23:23