Завдання 15. Як намалювати троянду

Малюємо троянду

Результат, якого досягаємо:

1. Створюємо новий документ, File-New (Файл-Новый). Розміри встановлюємо за бажанням, наприклад, 500х400px.

2. В палітрі прошарків створюємо новий прошарок, та надаємо йому ім’я – ОСНОВА. На панелі інструментів обираємо Еліптичне виділення ( Eliptical Marquee Tool ) та, утримуючи Shift, створюємо круг (Рис.1), який заливаємо градієнтною заливкою.

Рис. 1


Для цього необхідно обрати інструмент Градиент (Gradient), а в його властивостях обираємо параметр Радиальный . Кольори для градієнта обераємо на свій лад, наприклад, червоний і темно червоний, жовтий та помаранчевий тощо. (Рис.2). Потім заливаємо круг та знімаємо виділення (Ctrl+D).


Рис. 2


3. Створюємо дублікат прошарку Основа (лівою клавішею клікаємо по прошарку та обираємо команду Дублировать слой, або Ctrl+J). Через налаштування даного прошарку (Изображение / Коррекция / Цветовой тон–Насыщенность) робимо прошарок блідим, використовуючи для цього параметри яскравості (рис.3).


Рис.3


4. знову створюємо новий прошарок (Shift+Ctrl+N) під ім’ям – Пелюстки.

Пелюстки малюємо за допомогою інструменту Lasso Tool (Лассо), послідовно заливаючи кожен пелюсток градієнтом, і таким чином крок за кроком. Орієнтуємося за нижнім прошарком, малюємо пропорційно (рис.4). Зверніть увагу, що верхні пелюстки виходять за межі кола (прошарок Основа) – це надасть вашій майбутній троянді реалістичності.


Рис. 4 і 5


На цьому етапі ви повинні досягти приблизно того, що зображено на рис. 5. На всяк випадок створіть копію даного прошарку, щоб можна було малювати спочатку. Коли ваш варіант Вас повністю задовольнить, переходьте до наступного етапу.

5. Приховайте прошарок Основа-копия та прогляньте заготовку на основному прошарку Основа. Якщо пелюстки дуже губляться на основному фоні, поекспериментуйте з балансом кольору (Изображение / Коррекция / Цветовой баланс, див. рис.6)

Рис.6


7. Включить прошарок Основа, оберіть інструмент Burn Tool (Осветление), його властивості налаштуйте приблизно так, як вказано на рисунку 7, та освітлюйте пелюстки.

Рис. 7


8. Оберіть інструмент (Dodge Tool) Затемнение та зробіть межі пелюстків темнішими (рис.8).

Усе робиться «на око», якщо у вас є труднощі із уявою, відкрийте будь-яке фото (чи малюнок) із трояндою в якості наглядної ілюстрації.

Рис. 8


9. Оберіть інструмент Smudge Tool (Палец), налаштування якого наведені на рисунку 9. Даним інструментом ми розмиваємо межі пелюстків та самі пелюстки. Періодично відключайте прошарок Основа-копия (рис. 9) та переглядайте проміжний та кінцевий результати. Після завершення малювання, прошарок Основа-копия можна видалити.


Рис.9


Троянда готова. Тепер необхідно намалювати зелені листочки.

10. Створюємо новий прошарок під ім'ям Листя, він обов'язково повинен знаходитись під прошарками троянди (рис.10). Листя малюємо також за допомогою інструменту Лассо, заливаємо градієнтною заливкою (інструмент Градиент).


Рис. 10


Для градієнтної заливки листків можна обрати такий набір кольорів: темно-зелений та світло-зелений кольори (рис.11).


Рис.11


11. Обираємо інструмент Smudge Tool (Палец) та надаємо листочкам натуральний вигляд, дивіться направлення стрілочок рис.12 та 13.


Рис.12


Рис.13


Все ! Тепер інша людина виконує наступний етап роботи – створює бутон троянди.
Намалювали бутон, додамо ще зелених листочків, листочки можна додати на прошарок Листя або можна створити новий прошарок. Для малювання "чашолистиків" бутона необхідно створити новий прошарок – Зелень, який буде знаходитись зверху бутону.

Перевірте, чи знаходиться прошарок «Зелень» поверх усіх прошарків бутона winked.


Остання версія: вівторок, 2 жовтень 2018, 10:15