10. ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ. 14.05

Зніміть на власну відеокамеру або смартфон фільм, тривалістю не менше 10 хвилин. Тему і сюжет фільму попередньо узгодьте з викладачем.

Змонтуйте фільм, намагаючись максимальною мірою (але завжди доречно) використати вивчені в попередніх роботах прийоми монтажу.

Для експорту фільму у файл:

  1. відкрийте поруч вікна Властивості, що характеризують параметри відео і аудіо на вході, і вікно Експортувати, що характеризують параметри відео і аудіо на виході редактора. Якщо до параметрів вашого відео не висувається якихось спеціальних вимог, виберіть для експорту найбільш популярний і досконалий тип файлу –  mp4 і кодек – H.264. Інші параметри (розмір зображення у пікселях, частоту кадрів тощо) бажано перенести з вікна Властивості у вікно Експортувати без змінЯкщо є потреба трішки стиснути відео на виході, можете, пожертвувавши якістю, дещо погіршити вихідні параметри у порівнянні з вхідними, але задавати параметри на виході кращими, ніж вони є на вході, звісно, не має сенсу.
  2. Перед експортом ще раз збережіть ваш проект, а потім в нижній частині вікна Експортувати натисніть кнопку Експортувати Файл, виберіть папку та впишіть ім’я файлу, що експортується, й натисніть кнопку Зберегти. Хід експорту відображатиметься у вікні Завдання. Оскільки експорт файлу може потребувати тривалого часу, ви маєте змогу ще до завершення експорту поточного проекту відкривати в редакторі інші проекти і запускати їхній експорт теж. Тоді завдання на експорт файлів виконуватимуться в тій послідовності, в якій вони вказані у вікні Завдання, вже без вашого втручання.

Для здачі індивідуального завдання вам треба експортований відеофайл розмістити у вільному доступі на якомусь із хмарних сервісів (Youtube, Vimeo, Office 365, Диск Google тощо) і через це завдання надіслати викладачу посилання на нього.