Аудіоефектами називають програмні засоби, які забезпечують певне спотворення, модифікацію звуку, що міститься у використовуваних вами аудіо- та відеофайлах, наприклад, реалізують функції еквалайзера, ревербератора тощо. Такі ефекти реалізуються в Shotcut за допомогою фільтрів. У попередній роботі ви вже познайомилися з такими аудіофільтрами, як Підсил/Гучність, Наростання, Затухання, Копіювання каналу, Зведення.

У цій роботі вам треба дослідити і зробити опис решти аудіофільтрів програми Shotcut. Для цього відкрийте вікно фільтрів і натисніть внизу кнопку , а потім – , щоб у списку відображалися лише аудіофільтри. Далі почергово включаєте  і виключаєте  фільтр за фільтром (крім розглянутих у попередній роботі), та експериментуєте з його параметрами. Висновки щодо функцій кожного розглянутого фільтру заносите в текстовий документ. Якщо вам сподобався фільтр і ви бажаєте його в подальшому використовувати, активуйте зірочку зліва від його назви. Тоді він відкриватиметься у списку обраних фільтрів, що активізується натисканням кнопки . Щоб ясніше відчути роботу кожного фільтру, додавайте у проект по два однакові звукових фрагменти: перший без фільтру, другий – з фільтром.

Ще аудіоефектами називають звукові файли, які можна використати для монтажу, наприклад, шум вітру, дощу, двигуна автомобіля, тощо. Зазвичай, такі файли збирають у колекції, доступні в Інтернеті. Огляд таких колекцій і поради щодо їх використання можна знайти у цьому відео: https://www.youtube.com/watch?v=yGAdh72ZXIU. Однак завантажувати пропонований там пак звуків для монтажу ми не радимо, оскільки він занадто великий – кілька гігабайтів!

У цій роботі вам треба знайти, записати у папку c:\stud\video\ та використати в своєму проекті 2–3 звукових ефекти, які підходять для вашого відео.

Для здачі роботи ви повинні надіслати на перевірку:

  1. Текстовий документ, що містить огляд решти аудіофільтрів Shotcut та їхніх параметрів.
  2. Файл проекту (*.mlt), що містить результати виконання описаного вище завдання.
  3. Файли звукових ефектів, які ви записали в папку c:\stud\video\ додатково.

Якщо ви користуєтесь іншим відеоредактором, то вам треба  виконати в ньому ту саму роботу і розповісти викладачу, як це робиться у вашому редакторі.