Лекція 3. Коливання напруги
2. Вплив коливання напруги на роботу електрообладнання
2. Вплив коливання напруги на роботу електрообладнання
Коливання напруги діють на: збільшення втрат в мережі; стомлення зору, зниження продуктивності, травматизм; зниження терміну служби електронної апаратури; вихід з ладу конденсаторних батарей; нестійка робота систем збудження синхронних генераторів і двигунів; вібрації апаратури; можливі віпадання контакторів.
При роботі ЕП з резкопеременной ударної навантаженням в електромережі виникають різкі поштовхи споживаної потужності. Це викликає зміни напруги мережі, розмахи яких можуть досягти великих значень. Ці явища мають місце при роботі прокатних електродвигунів, дугових електропечей, зварювальних машин і т.д. Зазначені обставини вкрай несприятливо позначаються на роботі всіх ЕП, підключених до цієї мережі, в тому числі і ЕП, що викликають ці зміни.
Так, наприклад, якщо час зварювання у контактних машин в межах від 0,02 до 0,4 с, то коливання напруги навіть малої тривалості позначаються на якості зварювання.
При коливаннях напруги, в результаті яких напруга знижується більш ніж на 15% нижче номінального, можливе відключення магнітних пускачів, які працюють електродвигунів.
На підприємствах з істотною синхронної навантаженням коливання напруги можуть призводити до випадання приводу із синхронізму і розладу технологічного процесу.
Коливання напруги негативно позначається на роботі освітлювальних приймачів. Вони призводять до миготіння ламп, які при перевищенні порога дратівливості можуть відображатися на тривалому сприйнятті людей.
Коливання напруги, що мають місце при роботі великих синхронних двигунів з різкозмінним навантаженням, визначаються з урахуванням перехідних процесів, тому що при цьому потужність, споживана ЕД, значно відрізняється від потужності встановленого режиму.